Yüz temizleme fırçası cildinizi ölü cilt hücrelerinden temizlemek, lekelerin görünümünü azaltmak ve daha yumuşak olmasını sağlamak istediğinizde kısa sürede etkili bir çözüm sunabilir. Eğer yüz temizleme fırçası doğru kullanılırsa peeling etkili kozmetik kremlerden daha kalıcı bir çözüm sunar ve cildin tahriş olmasını önler. İster pille çalışan ister klasik ahşap fırça kullanın dikkat etmeniz gereken ilk kural fırçayı yüze çok bastırmamaktır.

Günümüz dünyasında cildin daha derin bir temizliğe ihtiyacı vardır. Modern yaşamın etkileri artık tüm yaşlarda, tüm cilt tipleri ve renklerinde belirgin bir şekilde görülüyor. Büyük bir şehirde yaşamıyor olsak bile günümüzdeki yüksek kirlilik oranları dikkate alındığında, yüzümüzü sadece basitçe elle yıkamak, gerçek anlamda bir temizlik için yeterli olmuyor. Oysa sağlıklı bir cilde kavuşmanın ilk şartı, cildin derinlemesine temizlenmesi ve gözeneklerin arınmasıdır. Birkaç yıldır Türkiye pazarına giren yüz temizleme fırçaları, cildimizi kirlerden kolaylıkla arındırabiliyor

Manuel yüz temizleme fırçaları, kılları yumuşak olduğu sürece kuru cilde uygulanır. Pille çalışan fırçaları kullanmadan önce mutlaka kullanma talimatını okuyun.Her kullanımdan sonra fırçanızı temizleyin. Temizlerken beyaz sabun ve su kullanabilirsiniz. Fırçanız tam olarak kurumadan tekrar kullanmayın.Fırçanızı temizlerken renkli ve kokulu sabun kullanmayın. Ağır kimyasallar içeren bu sabunların fırçadan kalan artıkları cildinizi tahriş edebilir.Pille çalışan yüz temizleme fırçalarının yedek uçları satılmaktadır. Bir süre kullandıktan sonra fırçayı tazeleyebilirsiniz.Cildinizi fırçayla temizledikten sonra yıkayın ve nemlendirici sürün.İlk bir kaç hafta cildin tahriş olmaması için fırçayla temizliği haftada 2 günle sınırlayın. Daha sonra yavaş yavaş gün sayısını arttırabilirsiniz.