Altın maske yüzyıllardan beri uygulanan ve ciltteki kırışıklık, akne, cilt lekesi, sivilce gibi bir çok cilt problemini gideren bir çeşit maskedir.Altın maske yüzyıllardır kadınların cilt bakımları için yaptığı bir cilt bakım maskesidir. Kleopatra döneminden hatırlayacağınız altın maskeler en son Japonya’nın Osaka kentinde kendini gösterdi. Japonya’dan tüm dünyaya dağılan ve son zamanlarda Türkiye’de bir çok güzellik salonunda uygulanan altın maskesi artık evlerde bile yapılabiliyor.

Altın maske doğal bir süreçtir ve cilt üzerinde birçok yararı, bakımı ve onarımı bulunmaktadır. Cildi arındırması başta olmak üzere, cilt üzerindeki birçok olumlu yapısı, cildin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Japonya’nın Osoko kentinde 24 ayarla yapılan altın maske, oldukça dikkat çekmiş ve kısa zaman içerisinde birçok coğrafya da yayılmıştır. Günümüzde ise pek çok insan altın maskeyi yüzleri için uygulamakta ve Türkiye’de de hızlı bir şekilde her geçen gün yaygınlaşmıştır.

Altın maske neye yarar?

– Bu maske cildi yoğun bir şekilde sıkılaştırır. Eğer botoks yaptırmaktan korkuyorsanız altın maskesini mutlaka denemelisiniz.

– Cilt üzerindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir.

– Altın maskesi içerisinde bulunan altın tozları sayesinde cilt nem oranını korur.

– Ciltteki ölü hücreleri tekrar dirilterek erken yaşlanmanın önüne geçer.

– Cildin pırıl pırıl olmasını sağlar.

– Altın maskesi her cilt tipine uygundur. Bu maskeyi hamile ve emziren anneler dahi kullanabilir. Hiç bir zararı yoktur.

– Altın maskesi, el, ayak, boyun, yüz ve gerdan bölgesine uygulanabilir bir cilt bakım maskesidir.

– Ciltteki sivilceleri ve akneleri azaltır.

– Cilt rengini açarak porselen gibi bir cilt meydana getirir.

– Bir kaç uygulamadan sonra cilt lekelerinden eser kalmaz.