Adaptörlü Scrubber, Adaptörlü Scrubber cilt sağlığı ve güzellik için oldukça önemli bir üründür. Adaptörlü Scrubber’ ın bir çok yararlı ve gerekli özelliği bulunmaktadır. Adaptörlü Scrubber, Epidermisin en üst bölümünde bulunan katman olan Corneum’ u (boynuzsu tabaka) yaşlanmış, yamulmuş ve yıpranmış olan ölü hücrelerden arındırmaktadır.

Ciltteki gözeneklerin içerisinde bulunan kirleri, tozları, yağları, makyaj kalıntılarını ve cilde zararlı olan mikroorganizmaları ciltten uzaklaştırmaktadır. Cildin yüksek beyazlıkta olması için, pigment hücrelerinin salgısı olarak adlandırılan melanin salgısını azaltmaktadır.

Cildin daha genç ve daha yumuşak olabilmesi için gözle görülmesi zor olan , ya da gözle görülemeyecek kırışıklıklara çözüm sağlamaktadır. Uygulanmış olduğu bölgede kan dolaşımını yüksek bir ölçüde arttırmaktadır. Lenf metabolizmasını yükseltmektedir.

Cilde parlaklık sağlayarak, kullanıcının kendisini yenilenmiş ve gençleşmiş ve yeniden doğmuş, gibi hissetmesini sağlamaktadır. Tüketilen besinlerin, besinler içerisindeki vitaminlerin ve cilde uygun ve yararlı olan vitaminlerin cilt tarafından yararlanılmasını sağlar.

Cilt için hiçbir türde ve şekilde yan etkisi bulunmamaktadır. Ürünün tasarımı son derece kullanışlı, düzgün ve rahattır. Ürün kullanıldığı taktirde cilt tonunun dengelenmesini ve akne tarzı cilde zararlı unsurların engellemesini sağlamaktadır.