7 farklı renkte ışığı olan led maske, güzel ve sağlıklı bir cilt için çözüm yolları üretmektedir. Cilt bakımının yanında yardımcı destek olarak kullanılır. Led Işık cildin fizyolojik fonksiyonlarını uyarıp, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olur. Anti-aging etkisi olduğundan ciltte oluşan kırışıklıkları azaltıp, sarkan cildin toparlar.

Uygulama akne tedavisinde, ödem azaltmada, plastik ameliyatlar sonrasında, kimyasal peeling sonrasında, güneş ve yaşlanmaya bağlı lekelerde, doku yenilenmesinde, cilt bakımında , cilt lekelerinde dahi etkili sonuçlar vermektedir. Günlük hayatta kullanılabilen ve hiçbir doktor müdahalesi gerektirmeyen bir uygulamadır. Belirli dalga boylarında farklı renk alan ışınların cilde yansıtılmasıyla uygulanır. Vücudumuza müdahale etmeden cildimizin kendi kendine yenilemeyi tetikleyen bir sistemdir.

İnsan sağlığı açısından hiçbir yan etkisinin söz konusu olmadığı led maskelerinin klinik çalışmaları sırasında herhangi bir radyasyon etkisinin olmadığı ortaya çıkarıldı. Her yaş grubu için tercih edilebilecek led maske tedavisi, sadece epilepsi hastalarına uygulanmıyor.

LED MASKE IŞIKLARI VE ÖZELLİKLERİ:

-Beyaz Işık; Metabolizmayı hızlandırıp yağ oranını düşürmektedir. Ayrıca yüzdeki ince çizgileri onarmaktadır.

Sarı Işık; Birçok etkisi ile bilinen sarı ışık, hücrelerin daha hızlı çalışmasını sağlar ve cilt hastalıklarında tedavi amaçlı kullanılır.

Mor Işık; Akne ve siyah noktaların çözümü için kullanılır.

-Yeşil Işık; Vücuttan ödemin atılmasını sağlar ayrıca strese bağlı cilt tedavilerinde kullanılır.

-Kırmızı Işık; Yaşlanmayı geciktirir, kırışıklıkları giderir, cildin aydınlatıp onarılmasını sağlar.

-Mavi Işık; Cilt temizliği için kullanılır. Bakterileri yok eder, akneleri kurutur ve cildin pürüzsüz görülmesini sağlar.

-Yeşil-Mavi Işık; Hücrelere enerji verir, hücrelerin yenilenmesini sağlar .

Led Maskenin Kullanıldığı Alanlar:

-Sivilce ve aknelerin tedavisinde,

-Daha genç ve pürüzsüz bir cilt için,

-Eklem ve kas ağrıların tedavisinde,

-Yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerde,

-Sedef hastalığı tedavisinde,

-Doku yenilenmelerinde,

-Ödem ve şişkinlikleri azaltmada,

-Kan dolaşımını hızlandır.